Herbata zielona kwitnąca Lychee Ball

Herbata kwitnąca Lychee Ball – jak ją parzyć?

Kulki herbaty kwitnącej Lychee Ball

Ta charakterystyczna herbata pochodzi z Chin, na Zachodzie zaś pojawiła się na początku XX wieku, wraz z całą modą na azjatyckość.

Zielona herbata kwitnąca Lychee Ball – jak powstaje?

Osoby, które trudnią się zwijaniem tej herbaty nazywane są artystami, ponieważ cały proces wymaga delikatności i znawstwa tematu. Tak przygotowane kulki są pakowane ostrożnie i importowane do krajów Europy, gdzie wielu amatorów herbaty sięga po nią, by cieszyć się jej niepowtarzalnym urokiem. Co ciekawe, zręczny mistrz układania kwitnącej herbaty potrafi podobno ułożyć prawdziwe dzieła sztuki i po zalaniu kulki gorącą wodą naszym oczom może ukazać się na przykład statek!

Ciekawostką jest fakt, że kwitnąca herbata pojawiła się w filmie „Maria Antonina” z Kristen Dunst, gdzie była prezentem dla niej od chińskiego cesarza.

Jak odpowiednio zaparzyć herbatę kwitnącą Lychee Ball?

Jedyna w swoim rodzaju zielona herbata Three Flower Lychee Ball zachwyca nie tylko smakiem, ale przede wszystkim swoim wyglądem. Niepozorne kulki zielonej herbaty po zalaniu wodą rozkwitają niczym kwiat..

Zielona herbata wymaga temperatury 80-85 stopni Celsjusza. Cały urok herbaty lichi ball tkwi w rozchylaniu się płatków herbaty ukazujących owoc lichi – dlatego koniecznie wybierzmy szklany dzbanek, dzięki któremu będziemy mogli podziwiać proces parzenia się herbaty. Na jedną kulkę herbaty liczymi około 0,7 – 1 litra wody, pamiętając, by najpierw wlać wodę, a dopiero potem umieścić kwiat w wodzie. Zaparzanie naturalnych herbat powinno trwać około 5 minut, po których należy rozlać jasnosłomkowy napar do filiżanek. Ten sam kwiat możemy parzyć jeszcze 2-3 razy, za każdym razem pamiętając, by najpierw wlewać wodę, inaczej możemy zniszczyć delikatną kulkę lichi ball.

Zielona herbata Three Flower Lychee Ball świetnie nadają się także na prezent, będąc zaskakującą niespodzianką.

Zaparzona rozkwitająca herbata Lychee Ball w filiżance

 • Bezpieczne zakupy
  Bezpieczne zakupy SSL
 • 14-dniowe prawo zwrotu
  14-dniowe prawo zwrotu
 • Wysyłka już od 48h
  Wysyłka już od 48h
 • Bezpieczne zakupy
  Gwarancja jakościSpecyfikacje i atesty produktów

ciekawostki ze świata przypraw i ziół /blog/

Twoje zakupy
X